Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIELE DRÓG – JEDEN CEL takie hasło przyświecało dzisiejszej akademii poświęconej Narodowemu Świętu Niepodległości.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze. Należy dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Podczas apelu przypomniana została historia naszej Ojczyzny począwszy od rozbiorów, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wolność, aż do odzyskania niepodległości. Przypomniano także wojenną historię Brzózy i okolic. Przekazywane treści przeplecione zostały pieśniami patriotycznymi oraz uzupełnione wymownym tańcem, który na oglądających wywarł niesamowite wrażenie.

Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Głowaczów pan Hubert Czubaj, inspektor ds. oświaty pani Justyna Bojarska – Siębor, jak również przedstawiciel Publicznej Biblioteki w Brzózie pani Małgorzata Skierniewska.

Przeżywane emocje uświadomiły zebranym, że najważniejszymi wartościami w życiu są WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ.

 

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top