Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

01.09.2021r. godz. 9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji  projektu „Wiele dróg – jeden cel. Głowaczów dla Niepodległej” Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzózie podjęła działania, których celem jest  pogłębienie i utrwalenie wiedzy dotyczącej walk Polaków o Niepodległość oraz szerzenie patriotyzmu poprzez: dbanie o najbliższe środowisko, przekazywanie historii naszej najbliższej okolicy a także pielęgnowanie tradycji historycznych.

W ramach jednego z zadań, kultywując tradycję naszej szkoły,  uczniowie wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny w Brzózie, gdzie uprzątnęli miejsca pamięci narodowej i groby cywilnych ofiar II wojny światowej oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze oddając hołd poległym i zamordowanym przez hitlerowskiego okupanta.  Wizyta ta była okazją do poszerzenia wiedzy na temat historii naszej miejscowości oraz kształtowania postawy szacunku wobec miejsc związanych z przeszłością naszej Małej Ojczyzny.

                                           
                                           
                                            
                                          

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top