Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Skoro wiedza pochodzi z doświadczenia (jak przekonuje Immanuel Kant) – doświadczajcie razem z nami! Bierzcie udział w zajęciach współfinansowanych przez Fundację PZU.

Wbrew pozorom, dzieci nudzą się nie tylko w czasie deszczu. Kłopotem w małych miejscowościach jest czasami brak ciekawych zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży. Dlatego w ramach projektu „ZSO w Brzózie po lekcjach - Innowacyjne formy zajęć pozalekcyjnych” pragniemy rozbudzić w uczniach ciekawość świata, pasję i aktywność a także rozwijać zdolności uczniów. Będą to zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze i artystyczne (decoupage).  W ramach projektu prowadzone będą warsztaty teatralne oraz odbędzie się spotkanie z pisarzem. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone do 10 czerwca 2017 roku. Realizacja projektu jest możliwa dzięki Fundacji PZU, która sfinansuje projekt w 90%.

Marta Cieślak

 

Warsztaty czytelnicze

Od listopada trwają warsztaty czytelnicze, które prowadzi p. Małgorzata Skierniewska - kustosz Biblioteki Publicznej w Brzózie. Gimnazjaliści w trakcie spotkań przygotowują różne formy promocji książek. Zajęcia mają pobudzić wyobraźnię i kreatywność uczniów oraz sprawdzić ich wiedzę.

 11.01.2017


Warsztaty teatralne


W ramach projektu odbywają się również warsztaty teatralne, które prowadzi p. Donata Frączyk - Wolska. Młodzi aktorzy ćwiczą różne scenki, kształtują umiejętność posługiwania się językiem ojczystym, wzbogacają swoje słownictwo.

 18.01.2017

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top