Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Nadeszły upragnione wakacje! Zanim pożegnaliśmy szkołę na dwa miesiące policjanci Komendy Powiatowej rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym jakich środków ostrożności przestrzegać w różnych sytuacjach, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Publicznym Gimnazjum w Brzózie została po raz trzeci laureatem  konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”.

Coś się kończy... coś się zaczyna...

26 czerwca był tym długo wyczekiwanym momentem roku. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego podsumowano pracę w minionym roku szkolnym.

Od nowego roku szkolnego podręczników nie będą musieli kupować rodzice uczniów I, II i IV klasy szkoły podstawowej oraz pierwszego rocznika gimnazjum.
Książki zapewni im szkoła, która otrzyma na to dotację od ministerstwa.

W dniu 17.06.2015 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w rajdzie pieszym do Wólki Brzózkiej.

Biblioteka szkolna w Brzózie, we współpracy z Biblioteką Publiczną, przeprowadziła wśród uczniów klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej konkurs plastyczny pod hasłem: Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję.

Wspaniałe wyniki Gminnego konkursu z j. angielskiego.

„POLSKA WIEŚ W OCZACH MŁODYCH”

 11 czerwca 2015 roku  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzózie, już po raz szósty, zorganizowana została  Ogólnopolska Konferencja Młodzieży Gimnazjalnej, gdzie dokonano podsumowania Konkursu Polska wieś w oczach młodych.

1 czerwca 2015 roku w OPP – Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach odbył się kolejny  Ogólnopolski Głos Profilaktyki współorganizowany przez Powiatową Komendę Policji  w Kozienicach.

Uczniowie z klas I – IV naszej szkoły zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie uczestniczyli w pikniku zorganizowanym  w ogrodach Kancelarii Premiera.

W dniu 29 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzózie odbyło się przedstawienie w języku angielskim. 

Coś się kończy... coś się zaczyna...

Wakacje tuż, tuż, stąd 13 czerwca policjanci Komendy Powiatowej przybyli do naszej szkoły, gdzie rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym jakich środków ostrożności przestrzegać w różnych sytuacjach, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy.

Góry wysokie, co im z Wami walczyć każe?
Ryzyko, śmierć, te są zawsze tutaj w parze.
Największa rzecz, swego strachu mur obalić,
Odpadnie stu, lecz następni pójdą dalej!

Sam możesz wybierać los, szczytów, szczytów ślad.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt!

(Budka Suflera - "Cień wielkiej góry")

„Sport to najlepsza droga do pokonywania granic”  - Jan Paweł II

Wprawdzie nie każdy może bić rekordy świata, ale każdy może uprawiać sport na miarę własnych możliwości.

Zielona szkoła w Tatrach!

5 czerwca uczniowie klas młodszych mogli obejrzeć przedstawienie "Calineczka" przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej w Głowaczowie.

Znamy już wyniki konkursu Kangur matematyczny.

W dniu 15 kwietnia 2014 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami: panią Dorotą Kwaśniewską, panią Kingą Kowalczyk, panią Marleną Korcz i panią Ewą Ośką wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Konkurs Poezji Patriotycznej, który odbywał się w Garbatce-Letnisku ma już wieloletnią tradycję.

 21maja 2014roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzózie odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas II i III „Mały Mistrz Ortografii” Gminy Głowaczów w roku szkolnym 2013/2014.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top