Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Gimnazjaliści mają już za sobą trzy dni zmagań egzaminacyjnych.

W dniu 14 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej Maksymilian Woźniak i Julia Nowocień wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literowania z j. angielskiego "ABC spell with me".

Jajo – króluje na wielkanocnym stole, jest symbolem odrodzenia. Pięknie zdobione jaja (będące symbolem odradzającego się życia) od wieków zdobią polskie stoły podczas świąt wielkanocnych.

 

 

 

 

 

 

 

"Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość." (Jan Paweł II)

 

 

 

 

 

 

 

 

27.04.2015 roku odbędzie się III edycja Gminnego Konkursu z j.angielskiego dla klas V-VI szkoły podstawowej.

Gimnazjaliści mają już za sobą drugi dzień zmagań egzaminacyjnych.

"Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość." (Jan Paweł II)

W dniu 12 kwietnia w Głowaczowie odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Patryk Starzyk, Michał Musiał, Wiktor Piasek, Krystian Kowalczyk, Bartek Głowicki, Bartek Wójcik, Adrian Węsek i Kacper Lewandowski zajęła IV miejsce.

W dniu 11 kwietnia 2014r. na terenie PSP nr 3 w Kozienicach odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kozienicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Uczestniczyło w nim 11 szkół podstawowych i 3 szkoły gimnazjalne z całego powiatu. Drużyna ze  szkoły podstawowej w składzie Klaudia Lewandowska (kl. V), Anna Koral (kl. VI), Mateusz Radwański (kl. VI) oraz Adrian Węsek (kl. VI) zajęła trzecie  miejsce. Trzecie miejsce zajęła również drużyna z gimnazjum w składzie Sandra Dudek (kl. IB), Daria Serafin (kl. IIIA) oraz Dawid Baran (kl. IB).

Wykonanie projektu edukacyjnego podczas nauki w gimnazjum jest obowiązkowe (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 sierpnia 2010 roku). Jest to jeden z warunków ukończenia nauki w gimnazjum.

02 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się turniej SKO dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top