Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

27 października w naszej szkole gościliśmy grupę „Zelektryzowani” propagującą interaktywne spektakle, których celem jest – poza elementem rozrywkowym- przemycić w scenariuszu treści lekcyjne, pokazać żywą lekcję przyrody.

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić – to hasło przyświecało tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13.10.2014r. w naszej szkole.

Pod takim hasłem 11 października obchodzić będziemy jubileuszowy XV Dzień Papieski.

W dniu 28 września 2015 roku klasa V i trzech uczniów klasy VI wzięli udział w pieszym rajdzie i ognisku klasowym nad rzeką Radomką.

Tradycją naszej szkoły jest opiekowanie się grobami nieznanych żołnierzy znajdującymi się na cmentarzu parafialnym w Brzózie.

23 października pierwsza grupa uczniów klas drugich gimnazjum przedstawiła swój projekt gimnazjalny.
Temat projektu: Św. Jan Paweł II - XV Dzień Papieski pod hasłem "Świętymi bądźcie".

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych to już tradycja w Szkole Podstawowej w Brzózie. Dzień 22 października – dzień ślubowania – to ważna data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci zdawały swój pierwszy egzamin szkolny przed Dyrektorem Szkoły, nauczycielami i rodzicami.

W dniu 20 października 2014 roku odbyła się wycieczka na przedstawienie teatralne organizowane przez Krakowską Agencję Artystyczną do Radomia.

Dnia 21 października 2014r. uczniowie i nauczyciele PG w Brzózie gościli pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Sejmu RP w osobach: dr Anna Kościńska-Paszkowska, Beata Kalinowska, Monika Srzednicka-Raczkowska, Maria Napiontek i Jan Morwiński.
Goście przeprowadzili prelekcje dotyczące organów i kompetencji władzy ustawodawczej i wykonawczej w RP. Uczniowie z uwagą słuchali informacji na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz kompetencji poszczególnych organów władzy.

Słowo miłość – za Ich troski… – to hasło przyświecało tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13.10. 2014r. w ZSO w Brzózie.

 
W dniu 8.10.2014 r. w ramach zadania
„ Edukacja dla zrównoważonego rozwoju na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego w 2014 roku”  zostały przeprowadzone w naszej szkole warsztaty stacjonarne na temat:

- walory przyrodnicze Kozienickiego Parku Krajobrazowego

- walory krajobrazowe regionu, w którym żyjemy i wpływ człowieka na kształtowanie krajobrazu.

Dnia 28.09.2014 r. uczniowie II i III klas Publicznego Gimnazjum w Brzózie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Kancelarii Premiera RP. Było to możliwe dzięki osobistemu zaproszeniu Dyrektora Generalnego KPRM – Pana Tomasza Bolka, który w przeszłości był uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzózie.

25 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Telsako Laboratories z Kozienic.

W dniu 13 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się prelekcja, w której uczestniczyły uczennice klas gimnazjalnych. Podczas prelekcji zostały poruszane tematy dotyczące profilaktyki raka piersi i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy a także omówiono takie tematy jak: promieniowanie słoneczne, otyłość, diety i ich wpływ na choroby kobiece.
Uczennice otrzymały komiksy, ulotki z samobadaniem piersi, ulotki dotyczące kodeksu a także materiały związane z programem cytologicznym.

Prelekcję wygłosiła p. M. Rejent przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Warszawie

W historii dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się przede wszystkim jako symboliczna data zakończenia I Wojny Światowej. Jednak w Polsce ma on dodatkowe, szczególne znaczenie – jest on rocznicą odzyskania Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów odrodziło się Państwo polskie. Cztery pokolenia Polaków walczyły o pamięć i narodową tożsamość żyjąc pod zaborami - rosyjskim, pruskim i austriackim. Przetrwali i zwyciężyli. Tego dnia Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać.

10 grudnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA oraz DZIEŃ OCHRONY PRAW DZIECKA

Komitet Ochrony Praw Dziecka został założony w 1981 roku przez prof. Marię Łopatkową wraz z grupą osób zaangażowanych w pomoc dzieciom. Był wtedy pierwszą tego typu organizacją w Polsce. Obecnie na terenie kraju znajdują się 23 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną i bezpłatną pomoc. Od wielu lat Przewodniczącą Komitetu Ochrony Praw dziecka jest psycholog Mirosława Kątna. Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dziecka oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomocy rodzinom w sytuacjach kryzysowych.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

 Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top