Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Zakończona została zbiórka pieniędzy w XVI edycji „ Góry Grosza". W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę: 319,47 zł.  

 

 

 

 

 

 

 

 

W grudniu w naszej szkole przeprowadzono działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Celem tych przedsięwzięć  było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drogach.

5 grudnia 2015 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego.

W dniu 2.12.2015 uczennice klasy III Gimnazjum wzięły udział w "Konkursie Piosenki Angielskiej" w Pionkach.

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny gości w naszej szkole już od początku grudnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Już tradycją stało się, że gimnazjaliści z Brzózy pod opieką p. Marioli Kowalskiej (opiekun SKO) prowadzą zajęcia ekonomiczne dla przedszkolaków.

 

 

 

 

 

Pod takim tytułem 26.11.2015r. odbyły się zajęcia ekonomiczne prowadzone przez uczniów klasy IIA gimnazjum dla przedszkolaków.

Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć w naszej szkole już kilka dni przed Wigilią.

Zbliża się dłuższa przerwa świąteczna, ferie zimowe, dlatego zaprosiliśmy do nas przedstawiciela Policji sierżanta sztabowego, panią Ilonę Tarczyńską, która rozmawiała z uczniami na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego przede wszystkim podczas zimy.

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolska akcja charytatywna " Góra Grosza"

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 6 grudnia 2014 r. w Ogródku Jordanowskim w Kozienicach odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego.

Dnia 3 grudnia 2014r, uczniowie klas I – III PSP uczestniczyli w wycieczce do Kina „Helios” oraz Centrum Zabaw „Hula Park” w Radomiu. 

Z tym jakże ważnym, ale trudnym zadaniem postanowili zmierzyć się nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Brzózie. Projekt realizowany od początku roku szkolnego miał już trzecią odsłonę.

 

Zakończył się konkurs plastyczny na świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową.

Do udziału w nim przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

 

Święta tuż, tuż!
Dlatego 5 grudnia 2013r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do Radomia do zakładu produkcyjnego wytwarzającego ozdoby choinkowe.

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top