Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

"Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość." (Jan Paweł II)

Żyjemy w zabieganym świecie. Dobrze, że jeszcze pozostały nam święta. W tym szczególnym okresie zastanawiamy się nad sensem śmierci, nad wartością cierpienia i oczyszczającą mocą pokory, czyli nad sprawami, o których na co dzień lubimy zapominać. Na ogół staramy się nie zauważać też naszych „drobnych" grzeszków lub skutecznie się usprawiedliwiamy.

 O tym właśnie traktował apel wielkanocny, który odbył się 16 kwietnia br. w naszej szkole.
Dekoracja, delikatna muzyka i występy młodzieży spodobały się wszystkim oglądającym, którzy oklaskiwali naszych aktorów. Apel wprowadził społeczność szkolną w świąteczny nastrój, tym bardziej, że tego dnia rozpoczęła się wiosenna przerwa świąteczna.

Apel przygotowała młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. Haliny Kańskiej i p. Ewy Ośki. Oprawę muzyczną nadzorował p.Konrad Kacprzyk.

Fotorelacja z apelu w galerii zdjęć.

W to wielkanocne święto przepiękne

Wiosna przystraja kwiatami świat,

Słońce wzruszone pod Krzyżem klęka.

Szczęście i miłość rozsiewa wiatr.

Dzielmy się jajkiem i starsi i mali,

Abyśmy się wszyscy serdecznie kochali.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top