Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Wykonanie projektu edukacyjnego podczas nauki w gimnazjum jest obowiązkowe (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 sierpnia 2010 roku). Jest to jeden z warunków ukończenia nauki w gimnazjum.

Celem takich projektów jest samodzielne zdobywanie nowej wiedzy, nabywanie umiejętności współpracy oraz podziału obowiązków w grupie. Nad realizacją projektu czuwa jeden z nauczycieli, będący jednocześnie opiekunem projektu. Informacja o ukończeniu projektu jest umieszczana na świadectwie szkolnym oraz na zaświadczeniu o jego realizacji.

 

11 kwietnia dwie grupy uczniów klasy drugiej gimnazjum przedstawiły swoje projekty.

Temat I grupy: Samobójstwo apelem o pomoc. Projekt przygotowali uczniowie: Klaudia Wziątek, Paulina Kowalska, Patryk Woźniak i Damian Jelonkiewicz pod opieką księdza Piotra Kszczota.
Temat II grupy: Zabytki Brzózy. Projekt przygotowali uczniowie: Konrad Kurek, Szymon Traczyk, Bartek Węsek, Jakub Budziński pod opieką p. Moniki Seremak.

 

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top