Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

     Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzózie przystąpił do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, która ma na celu popularyzację sportu i aktywnego wypoczynku. Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Minister Edukacji Narodowej przyznaje tytuł „Szkoła w Ruchu” szkołom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

 • Ruch w szkole
 1. wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne (obszar nr 1)
 2. wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego(obszar nr 2)
 3. edukacja zdrowotna (obszar nr 3)
 4. kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli WF (obszar nr 4)
 5. pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)
 6. zajęcia zorganizowane (obszar nr 6)
 7. zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)
 8. aktywność z udziałem rodziny (obszar nr 8)
 9. aktywny wypoczynek (obszar nr 9)
 • Ruch poza szkołą

Nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu w szkole:

Dariusz Pronobis – dyrektor szkoły - koordynator projektu
Jolanta Żak
Agnieszka Nowak
Tadeusz Cieślak

Nauczyciele wspierający realizację projektu w szkole:

Halina Kańska - współorganizator rajdu pieszego
Ewa Ośka - opiekun podczas wyjazdów na basen
Marta Cieślak - pomoc przy organizacji Mistrzostw Gminy Głowaczów w tenisie stołowym, wprowadzenie informacji o projekcie na stronę internetową szkoły.

Aby otrzymać tytuł "Szkoła w Ruchu" należało spełnić i udokumentować trzy z podanych powyżej zadań.

 

Do realizacji projektu wybraliśmy zadania z obszarów:

 Obszar nr 1:   Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne

Zimową aurę i śnieg dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dziećmi ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. 

Zajęcia na śniegu zostały przeprowadzone w klasach VI szkoły podstawowej i II gimnazjum.

Czytaj więcej >>

Obszar nr 5.   Pozalekcyjne zajęcia sportowe

"W zdrowym ciele - zdrowy duch" oraz "Ćwiczyć każdy może".

Te hasła przyświecały nam podczas wyjazdów dzieci na basen, pieszego rajdu zorganizowanego w ramach szkolnego koła SKKT i organizowania przez Szkolny Klub Sportowy Mistrzostw Gminy w tenisie stołowym. Czas spędzony „w wodzie” i podczas rajdu przysporzył wszystkim uczestnikom, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń a mistrzostwa gminy w tenisie stołowym udowodniły, że ćwiczyć możemy w każdym wieku.

  

Relacja z wyjazdów na basen

Galeria zdjęć z rajdu

Sprawozdanie z rajdu

Galeria zdjęć z Mistrzostw Gminy Głowaczów w tenisie stołowym

Sprawozdanie z mistrzostw

Obszar nr 6.   Zajęcia zorganizowane

Kształtowanie właściwych nawyków i zachowań żywieniowych, podniesienie poziomu wiedzy żywieniowej wśród młodzieży oraz osób odpowiedzialnych za jej edukację, a także określenie aktualnego stanu wiedzy uczniów w tym zakresie to cele projektu "Żyj smacznie i zdrowo".

Czytaj więcej >>

Wychowanie ekologiczne dzieci i młodzieży należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby już w małym dziecku skutecznie rozbudować potrzebę ochrony przyrody ojczystej. Dzieci i młodzież są bystrymi obserwatorami, potrafią zaskakiwać trafnością wniosków wyciąganych ze swoich spostrzeżeń. Poznawanie przez młodych obywateli piękna i osobliwości przyrody jest pierwszym krokiem do jej ochrony oraz przeciwdziałaniu jej degradacji. Postępując według tej zasady nawiązaliśmy ścisłą współpracę z działającym na naszym terenie kołem łowieckim.

Czytaj więcej >>

 

Regulamin akcji "Ćwiczyć każdy może"

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top