Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

„POLSKA WIEŚ W OCZACH MŁODYCH”

Regulamin 2015

Laureaci 2015

Historia

 

OPIS:

Program –konkurs„ Polska wieś w oczach młodych” jest projektem autorskim opracowanym przez: Dorotę Kurzawę, Halinę Janowską i Dariusza Pronobisa – nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzózie. Jest realizowany cyklicznie. Odbyło się pięć edycji konkursu.  Konkurs kierowany jest szczególnie do uczniów i nauczycieli gimnazjów wiejskich z terenu całego kraju (mogą uczestniczyć w nim również uczniowie szkół miejskich pochodzący z terenów wiejskich lub zainteresowani tematyką konkursu). Przedsięwzięcie zawsze składa się z ogólnopolskiego konkursu noszącego nazwę „ Polska wieś w oczach młodych” odbywającego się w dwóch kategoriach : prezentacja multimedialna i fotografia (tematyka dla każdej edycji konkursu jest ustalana odrębnie) oraz Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieży Gimnazjalnej „ Polska wieś w oczach młodych” odbywającej się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzózie. Realizowane tematy związane są ze zdobywaniem wiedzy o  kulturze, pięknie, tradycji, historii, twórczości, miejscach pamięci narodowej i kultu religijnego regionu. Celem jest kontakt młodych ludzi z dziełami, twórcami i przekazami kultury w regionie, wyrabianie postawy otwartości na tradycje i historię oraz dostrzeganie powiązań między nimi , a teraźniejszością. Wyrabianie poczucia tożsamości i dumy z osiągnięć regionu.

  • Pierwszy etap konkursu  odbywa się w macierzystej szkole. Prace zakwalifikowane do drugiego etapu wraz z protokołem potwierdzonym przez dyrektora trafiają do  ZSO w Brzózie. Następnie są rejestrowane  i oceniane przez niezależne jury złożone z pracowników szkoły oraz przedstawicieli różnych instytucji. Laureaci konkursu wraz z opiekunami zostają  zaproszeni do ZSO w Brzózie na uroczystą konferencję młodzieży gimnazjalnej. W trakcie konferencji laureaci odbierają nagrody i wyróżnienia, oglądają wystawę nagrodzonych fotografii oraz najlepsze prezentacje. Wraz z młodzieżą z Brzózy uczestniczą w prowadzonych przez profesjonalistów wykładach , biorą udział w zajęciach warsztatowych oraz uczestniczą w wycieczce pozwalającej poznać najbliższą okolicę lub ognisku integracyjnym. Szkoła w  Brzózie w ramach realizacji konkursu cyklicznie pozyskuje sponsorów, prelegentów,  patronaty znanych osobistości życia publicznego oraz współpracuje z wieloma  instytucjami państwowymi i regionalnymi, z wojewodami , a także z samorządem i społecznością lokalną. Konferencja jest transmitowana przez telewizję lokalną oraz opisywana w prasie lokalnej.

   Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzózie otrzymał „  Wyróżnienie Fundacji  Rozwoju Demokracji Lokalnej pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Narodowego Centrum Kultury / V edycja konkursu FRDL / za realizację w latach 2010-2011 Ogólnopolskiego Programu – Konkursu i Ogólnopolskiej Konferencji „ Polska wieś w oczach młodych” /  za wybitne przedsięwzięcia o charakterze kulturowym i kulturotwórczym. – 2012r ”.

 

PATRONATY 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top