Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Przewodnik po Brzózie  
Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Bartłomieja, wybudowany w stylu neogotyckim, ufundowany przez hrabiego Adama Ożarowskiego w 1856 roku. Wewnątrz kościoła zabytkowe ołtarze, płaskorzeźby i ambona z 1636 roku. W podziemiach kościoła znajdują się groby Ożarowskich.
Pomnik misyjny z roku 1839.
Wystawiony dla upamiętnienia Misji z inicjatywy hrabiego Stanisława Ożarowskiego.
Aleja Lipowa pomnik przyrody, zespół starych lip, liczących około 200 lat. Długość 2300m, trasa Brzóza - Sewerynów.
Zabytkowy spichlerz, zachowany w dobrym stanie duży budynek, stanowiący część dawnych zabudowań dworskich.
Szkoła im. Wojciecha Bartosza Głowackiego, tzw. "Tysiąclatka", wybudowana w 1966r. Obecnie siedziba przedszkola oraz szkół podstawowej i gimnazjum, które tworzą Zespół Szkół Ogólnokształcących. Korzystamy z 16 pracowni, sali gimnastycznej, dwóch pracowni komputerowych z dostępem do Internetu.
Jest to miejsce nauki i pracy dla 400 uczniów i 30 nauczycieli.
Park - pozostałość po dawnym parku przypałacowym. Wiele dwustuletnich drzew, w tym rzadkie okazy miłorzębów japońskich, olbrzymia sosna kalifornijska.
Trzy stawy wodne, fragmenty muru otaczającego park.

 

Przydrożne figury i kapliczki, najbardziej znana to figura Św. Jana Nepomucena znajdująca się przy drodze na Ryczywół. Pochodzi prawdopodobnie z początku XIX wieku.
Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie. Położona na skraju zabytkowego parku. W latach 60 - tych i 70 - tych mieściło się tu równiez kino "Iskra".
Brzóza liczy około 1500 mieszkańców. Jest wsią typowo rolniczą. Korzystne położenie oraz piękne okolice zachęcają ludzi do osiedlania się w naszej miejscowości. Powstaje coraz więcej gospodarstw agroturystycznych. Okoliczne lasy obfitują w grzyby, miłośnicy wędkowania mają blisko czystą już rzekę Radomkę lub trochę dalej Wisłę. Blisko stąd do miejsc związanych z historią Polski.
W kilkanaście minut jesteśmy w Studziankach Pancernych, a w ciągu godziny w pięknym Kazimierzu nad Wisłą.

 

Okoliczne tereny są siedliskiem wielu gatunków ptactwa i zwierząt. Ma tu swoje gniazdo bocian czarny, a nad Radomką można znaleźć żeremia bobrów.

 

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top