Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Biblioteka Publiczna Gminy Głowaczów - Filia w Brzózie

ul. Aleja Lipowa 4

tel. 48 62 30 144

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Obsługa:

Małgorzata Skierniewska - kustosz

Biblioteka Publiczna w Brzózie powstała w 1947 roku. Jest to instytucja, która służy upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie gminy Głowaczów. Z usług biblioteki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy oraz osoby mieszkające poza jej granicami. Jej celem jest zaspakajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych, a w szczególności przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne na miejscu, a także wypożycza na zewnątrz. Księgozbiór biblioteki ma charakter uniwersalny. Ponadto biblioteka systematycznie rozpoznaje oczekiwania i potrzeby użytkowników podnosząc jakość i efektywność usług.

W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa „ikonk@”, z bezpłatnym dostępem do komputera i Internetu.

Popularyzacja książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym odbywa się poprzez organizowanie kiermaszów, wystaw, konkursów literackich i plastycznych. W ramach Bibliotecznego Ośrodka Komunikacji Społecznej (BOKS) odbywają się cykliczne spotkania Klubu Młodych Mam, Dyskusyjnego Klubu Książki, oraz została nawiązana współpraca z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Kozienicach. Dużą popularnością cieszą się zajęcia dla dzieci organizowane w czasie wakacji i ferii zimowych.

Uwaga czytelnicy!!!
Teraz katalog dostępny jest w wersji on-line (w systemie KOHA) na: http://glowaczow.koz.az.pl/

Książki warte polecenia:

  • P. Coelho Walkirie
  • W. Myśliwski Traktat o łuskaniu fasoli
  • E.E. Schmitt Oskar i Pani Róża
  • K. Stockett Służące
  • D. Terakowska Tam, gdzie spadają anioły
  • Tańcząca Eurydyka. Wspomnienia o Annie German
  • Trylogia kryminalna S. Larsona Millennium:

- Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

- Dziewczyna, która igrała z ogniem

- Zamek z piasku, który runął

 Wydarzenia 2013 roku

Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

1 października 2013r. w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki funkcjonującego przy Bibliotece Publicznej w Brzózie zostało zorganizowane spotkanie autorskie. Tym razem Dyskusyjny Klub Książki miał zaszczyt gościć Małgorzatę Kalicińską, autorkę bestsellerowej powieści „Dom nad rozlewiskiem”. W spotkaniu uczestniczyło 40 osób: Klubowiczki, czytelnicy naszej biblioteki oraz zaproszeni goście. Pani Małgorzata opowiadała o swoim życiu, o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, a także o pysznej domowej kuchni. Każdy z uczestników mógł zadać własne pytania, na które autorka szczerze odpowiadała. Po spotkaniu pisarka rozdawała autografy.

 


Warsztaty z decoupage


22 maja 2013 roku odbyły się warsztaty z decoupage. Ozdabianie przedmiotów tą techniką polega na naklejaniu elementów papierowych (np. wyciętych z serwetek) na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie utrwaleniu i ujednoliceniu motywu przy pomocy kolejnych warstw lakieru.
Warsztaty poprowadziła Marzena Bienias, której rękodzieło wystawione w naszej bibliotece można oglądać do końca czerwca.


 Wydarzenia 2012 roku

2012 Rok Janusza Korczaka - wystawa plansz

Janusz Korczak – lekarz, wybitny pedagog, pisarz i publicysta.

Obrońca praw dziecka.

Założyciel Domu Sierot.

Stworzył oryginalny system wychowania łączący zasadę kierowania dzieckiem z jego prawem do samodzielności.

 


Nasze kozienickie wesele

Biblioteka Publiczna w Brzózie była współorganizatorem widowiska folklorystycznego „Nasze kozienickie wesele”, które odbyło się 16 września 2012 r. na terenie ZSO w Brzózie. Scenariusz przedstawienia osnuty był na motywach książki Janusza Karasia „Jak to kiedyś bywało”. Inscenizacja została przygotowana przez Klub Seniora „Złota Jesień” pod kierunkiem Genowefy Puszczeckiej-Basaj z towarzyszącymi muzykami. Widowisko organizowane było w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 „Tajemnice codzienności”.

 


Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

We wtorek 4 września 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Brzózie odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest scenarzystką, teatrologiem, ale przede wszystkim autorką książek dla młodzieży oraz bestsellerowej sagi dla dorosłych pt."Cukiernia pod Amorem". Pisarka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008” przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść „13. Poprzeczna”. W spotkaniu uczestniczyło 40 osób, młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wielu dorosłych czytelników. Pisarka chętnie opowiadała o swojej pracy i życiu. Mówiła, co ją inspiruje do pisania książek, skąd czerpie pomysły, a także o swojej nowej powieści „Podróż do miasta świateł”, która ukaże się w październiku. Ponadto zapoznała zebranych z kulisami pracy nad scenariuszem do serialu „Tata, a Marcin powiedział”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

 


„Dzień Kobiet”

W dniu 8 marca 2012 roku o godz. 10.00 w lokalu Biblioteki Publicznej w Brzózie odbył się Dzień Kobiet połączony z wystawą obrazów malowanych na szkle, wykonanych przez Magdalenę Bernacik. Malowanie na szkle nie należy do najłatwiejszych ani najtańszych technik, co powoduje, że nie jest zbyt rozpowszechnione w naszym kraju. Szkło jest unikalnym materiałem, daje niemożliwe do osiągnięcia innymi technikami sposoby operowania barwami, a szczególnie światłem – padającym i odbitym. Dzięki temu można osiągnąć wspaniałe efekty. Obraz malowany na szkle jest namiastką witrażu. Wernisaż uświetniła swoim występem klasa IA Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie, która przygotowała na tę okazję krótkie przedstawienie. Na koniec chłopcy wręczyli wszystkim kobietom tulipany. Była to świetna okazja do spotkania się miejscowych kobiet, porozmawiania, oderwania się od codzienności i zwykłych obowiązków. Okazało się, że wiele kobiet posiada inne hobby, którymi chętnie podzieliłoby się z mieszkankami Brzózy. Być może takie spotkania staną się tradycją biblioteki. Zapraszamy do oglądania ekspozycji do 31.03.2012 w godzinach pracy biblioteki oraz na stronę internetową: www.obrazymagdy.republika.pl

 


„Przedszkolaki w bibliotece”

W dn. 17.02.2012r. bibliotekę odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Zaczarowane w Książkoludki zwiedziły krainę książek, jaką jest biblioteka. Pięciolatki obejrzały bogato ilustrowane publikacje książkowe, zadawały pytania oraz poznały podstawowe reguły zachowania się w bibliotece. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się kącik dla najmłodszych. Zadowolone maluchy deklarowały powrót do biblioteki w niedługim czasie.

 


Wydarzenia 2011 roku

„Kącik dla najmłodszych”

W związku z dużą ilością dzieci w wieku 7-10 lat korzystających z usług biblioteki, postanowiliśmy utworzyć „Kącik dla najmłodszych”, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie kolorują obrazki lub rysują wg własnego pomysłu, grają w gry planszowe, układają puzzle, odrabiają lekcje i oczywiście czytają książeczki.

 


Dyskusyjny Klub Książki

Biblioteka Publiczna w Brzózie zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca. Uczestnicy otrzymują do przeczytania książkę, która będzie omawiana w miłej atmosferze na kolejnym spotkaniu.Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, który nie tylko lubi czytać, ale i rozmawiać o książkach.

 


Spotkanie z Barbarą Kosmowską

13 września 2011r. w Brzózie, na zaproszenie Biblioteki Publicznej, gościła popularna, polska pisarka, Barbara Kosmowska. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. pierwszej nagrody w konkursie na Dziennik polskiej Bridget Jones za „Teren prywatny” i w konkursie im. Astrid Lindgren za powieść „Pozłacana rybka”. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Uwierz w siłę wyobraźni za „Bubę”. Na spotkanie autorskie przyjechała aż z Bytowa w województwie pomorskim. Spotkanie ze względu na dużą liczbę uczestników odbyło się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzózie. Autorka wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania. Jej ciepła i niesamowicie magiczna aura spowodowała lawinę pytań dotyczących nie tylko jej twórczości, ale również recepty na sukces. Pomimo, że niektóre pytania wg autorki były trudne – żadnego nie pozostawiła bez odpowiedzi. W miłej atmosferze pisarka opowiadała głównie o swojej twórczości i literackich upodobaniach. Bardzo lubi literaturę polską, szczególnie Prusa i Myśliwskiego, jednak swoich książek nie czyta. Pani Basia, bardzo wyczekiwana przez czytelników Dyskusyjnego Klubu Książki, okazała się osobą serdeczną i pomimo swojej popularności bardzo skromną.

 


Filcowanie

Anna Kowal - miłośniczka rękodzieła z Warszawy poprowadziła z młodzieżą zajęcia z filcowania, czyli tworzenia różnego rodzaju ozdób z wełny za pomocą specjalnej igły. Uczestnicy warsztatów wykonywali kolczyki, naszyjniki i zawieszki do telefonów. Wszystko według własnego pomysłu. Młodzież po raz pierwszy brała udział w takich zajęciach. Warsztaty bardzo się spodobały. Osoby w nich uczestniczące połknęły bakcyla filcowania i są chętne do rozwijania swojej nowej pasji w domu. Już domagają się kolejnych spotkań...

 


Wakacje w bibliotece

W ramach akcji "Wakacje w bibliotece" nasza biblioteka zorganizowała interesujące zajęcia plastyczne, sportowe i edukacyjne. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Dzieci narysowały plakat obrazujący ich wymarzone wakacje, kleiły przyborniki na ołówki i kredki. Nauczyły się sztuki ozdobnego składania serwetek i oglądały filmy. Bardzo chętnie grały w kalambury, gry planszowe, badmintona i dwa ognie. Ostatniego dnia akcji odbyło się spotkanie z absolwentką geografii Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Kielcach Magdaleną Bernacik. Zademonstrowała jak poprawnie czytać mapy i w przystępny dla dzieci sposób omówiła zagadnienia dotyczące topografii naszego terenu. Ogromne zainteresowanie tymi zajęciami pokazało jak duże są potrzeby dostarczania naszym dzieciom nowych wrażeń artystycznych. W związku z tym, biblioteka zorganizowała podobne zajęcia w okresie ferii zimowych.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top