Oferta szkoły

Nasi uczniowie biorą co roku udział w wielu konkursach i zawodach sportowych osiągając sukcesy. Więcej o ofercie naszej szkoły niżej.

 

Przydatne linki

Logowanie do dziennika elektronicznego

Platforma e-learningowa szkoły

 

Dla uczniów i rodziców

Telefon wsparcia 511 652 812 poradnia pn. i wt. 18-20 

 

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W I połowie XIX wieku szkołę organizowali i utrzymywali właściciele majątku Brzóza - rodzina hr.Ożarowskich. Pierwsza szkoła elementarna powstała w 1867 roku po ukazie uwłaszczeniowym. Należy podkreślić, że były to lata gdy w Brzózie były dwie szkoły jednocześnie. Jedna elementarna podlegająca ówczesnym władzom i druga prywatna prowadzona przez "dwór" hr.Ożarowskich,a w latach późniejszych przez baronową Heydlową. Po II wojnie światowej szkoła mieściła się w dwóch starych barakach. W 1964 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły. W pracach bardzo licznie uczestniczyli mieszkańcy Brzózy.

W 1966 roku została oddana do użytku nowa, duża szkoła tzw."Tysiąclatka". Nosi imię chłopskiego bohatera spod Racławic Wojciecha Bartosza Głowackiego. W latach 1966 - 1991 patronem naszej szkoły był Stanisław Lachtara - partyzant GL poległy w bitwie w okolicznych lasach.

W pamięci mieszkańców zapisali się nauczyciele, którzy na długie lata związali się ze szkoła w Brzózie.

 

Stanisław Fabisiewicz (kierownik szkoły w latach 1927-1939, zamordowany w Katyniu), Stanisław Pawlik (zamordowany w Mauthausen), Apolonia Konofalska, Marian Konofalski (kierownik szkoły do 1969 roku), Irena Kosińska, Janina Zaprzalska, Kazimierz Cieślak, Maria Urynek, Gabriel Urynek (dyrektor szkoły w latach 1969 - 1989), Krystyna Bielecka, Maria Delega, Elżbieta Kiljańska, Ewa Kuźmińska, Barbara Grudzień, Zofia Bieniek.

Oferta szkoły

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym blisko zabytkowego parku. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Więcej

 

Z historii szkoły

Źródła historyczne mówią, że od dawnych czasów istniała w Brzózie szkoła parafialna. W 1595 roku posiadała dom z ogrodem. Rektora i kantora utrzymywał ówczesny pleban dając 4zł rocznie.

Więcej

 

Z dziejów Brzózy

Brzóza to duża wieś leżąca na skraju Puszczy Kozienickiej. Pierwsze wzmianki o Brzózie sięgają wieku XIV, w którym to czasie wieś była królewszczyzną.

Więcej

Biblioteka Publiczna aktywnie współpracuje z naszą szkołą. Prowadzone są lekcje biblioteczne, organizowane są spotkania z pisarzami. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością biblioteki. 

Więcej...

Wielu nauczycieli przewinęło się przez naszą szkołę. Jedni na krótko, inni wieloletnią pracą zostawiając trwały ślad. Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami nauczycieli, którzy pracowali lub pracują w naszej szkole.

Więcej...

Każda miejscowość ma swoją historię i tradycje. Możemy pochwalić się piękną historią naszej Brzózy. W przewodniku przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Więcej...

Go to top